poniedziałek, 9 września 2019

Nie potrafię schudnąć, czyli błędy w odchudzaniu

Nie potrafię schudnąć, czyli błędy w odchudzaniu


Autor: Ania Wilczak


Częstym problemem osób odchudzających się jest brak zauważalnych rezultatów.


Dziesiątki godzin na siłowni, liczne wyrzeczenia żywieniowe i inne działania mające na celu redukcję masy ciała, a waga ani drgnie... Łatwo wtedy stracić nadzieję na uzyskanie wymarzonej sylwetki. Wiele osób nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że brak efektów jest wynikiem błędów popełnianych podczas odchudzania.


Co robię źle?

Odchudzanie to bardzo złożony proces. Na jego rezultaty wpływ ma bowiem wiele czynników, które często związane są z indywidualnymi uwarunkowaniami organizmu. Duża część osób nie posiada również odpowiedniej wiedzy w zakresie odchudzania, przez co często może być im ciężko zrozumieć reakcje własnego ciała.


Istnieje bowiem kilka bardzo popularnych błędów, które wpływają na uzyskiwane rezultaty podczas odchudzania.

Dość poważnym błędem jest liczenie spożywanych kalorii. Mają one bardzo duże znaczenie, ponieważ deficyt kaloryczny jest prostą drogą do chudnięcia. Jednak problem w tym, że mało kto potrafi poprawnie oszacować swoje zapotrzebowanie kaloryczne. A już niewielkie przekłamania rzędu 200 kcal będą miały ogromny wpływ na proces odchudzania.
Kolejnym z istotnych błędów jest skupianie się tylko i wyłącznie na aktywności fizycznej. Spędzanie setek godzin na siłowni bez modyfikacji diety może nie tylko nie przynieść efektów, ale wręcz zaszkodzić. Podczas wysiłku wraz z potem nasz organizm pozbywa się cennych minerałów; jeśli więc nasza dieta nie będzie pokrywała zwiększonego na nie zapotrzebowania, może wystąpić ryzyko spowolnienia metabolizmu, spadku odporności oraz zwiększonego odkładania tkanki tłuszczowej na brzuchu. Złe nawyki żywieniowe pozostają te same, a to właśnie od nich, a nie od ćwiczeń głównie zależna jest waga. Warto więc uzupełniać dietę stosując tabletki odchudzające, które zawierają składniki ukierunkowane na redukcję wagi.

Warto również zwrócić uwagę na stres występujący podczas odchudzania. Błędem jest ignorowanie jego symptomów, takich jak nerwowość czy zaburzenia snu spowodowane niewłaściwą dietą redukcyjną czy zbyt dużym wysiłkiem fizycznym.

Kortyzol, czyli hormon stresu powoduje odkładanie się tkanki tłuszczowej, a więc cały wysiłek idzie na marne. Jeśli decydujemy się na odchudzanie, należy zapewnić sobie odpowiednią dawkę snu, słuchać organizmu i korzystać również z form zajęć relaksacyjnych, które korzystnie wpłyną na nasze samopoczucie jednocześnie obniżając poziom stresu.

Jaka dieta?

Jest kilka rzeczy, które bezwzględnie należy wykluczyć z diety, nawet jeśli jeszcze nie jest się osobą otyłą. Do takich produktów należą słodzone gazowane napoje i fast foody. Składają się one głównie z pustych kalorii, które są zabójcze dla masy ciała.
To co powinno się przede wszystkim jeść, to warzywa i owoce. Z produktów mięsnych codziennej diety powinny być usunięte mięsa czerwone, a w ich miejsce dodane mięso kurczaka i morskich ryb.


Generalną zasadą dobrej diety jest zminimalizowanie spożywanych cukrów i tłuszczów. Oczywiście potrzebujemy ich do życia i nie można całkowicie z nich zrezygnować, jednak spożywane w zdrowych produktach będą w pełni wystarczające.

Unikanie na co dzień powyższych błędów pozwoli przyspieszyć efekty odchudzania jednocześnie nie wywierając negatywnego wpływu na nasze zdrowie.


Przeczytaj także artykuł: Nie potrafię schudnąć

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

6 komentarzy:

  1. Odchudzanie trzeba dobrze zaplanować. W Wysokich obcasach czytałam, że najważniejsze to obciąć kalorie, ćwiczyć, zdrowo się odżywiać. To podstawy odchudzania.

    OdpowiedzUsuń
  2. wiele osób nie może schudnąć bo ma ukryte schorzenia czy pasożyty w organizmie, więc najpierw powinni iść na biorezonans magnetyczny w korzystnej cenie, by mieć postawiona diagnozę i dopiero potem zaczynać odchudzanie

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja polecam tabletki piperinox, działają szybko a skuteczność Piperinoxu została już udowodniona!

    OdpowiedzUsuń
  4. ja jak przeszłam na dietę to nosiłam koszulki motywacyjne z napisami, robiłam sobie playlisty z muzyką dodającą energii, czy też słuchałam przemówień trenerów by zawsze mieć ochotę na ćwiczenia i gotowanie dietetycznych rzeczy

    OdpowiedzUsuń
  5. ważne jest jedzenie dietetycznych posiłków o regularnych porach. ja teraz już wszystko robię w domu, poza masłem, czy olejem. Domowe przyprawy do kiełbas, marmolady, czy frytki są łatwiejsze do zrobienia niż się wydają

    OdpowiedzUsuń
  6. przede wszystkich trzeba zrezygnować z fast foodów, gotowych dań ze słoików czy z mrożonek. lepiej jest gotować w domu, wtedy wiadomo że w środku nie ma chemii. warto też ograniczyć tłuszcz do minimum. wędzarnia Borniak sprawia, że mięso i ryby są smaczne bez smażenia, warzywa można robić na parze, a zamiast masła dawać pasty warzywne

    OdpowiedzUsuń